W jaki sposób rozdrabniacz robi styropianu, dzięki czemu odpady styropianowe nie są już źle ulokowane?

„Nie ma odpadów, tylko źle ulokowane zasoby”. Jeśli odpady styropianu trafią na wysypisko, to czas degradacji może wynieść nawet 100 lat. Kiedy rozdrabniacz do styropianu wykorzystuje się do przetwarzania odpadów tworzyw piankowych, staje się cennym surowcem odnawialnym. Może służyć do wykonywania ławek parkowych, ramek do zdjęć, wieszaków, listew przypodłogowych i innych nowości.

Zbieranie odpadów polistyrenu
Ponieważ odpady styropianu można ponownie wykorzystać, coraz więcej podmiotów zajmujących się recyklingiem ma nadzieję na wprowadzenie projektów recyklingu polistyrenu. Najpierw jednak należy rozwiązać problem wysokich kosztów recyklingu pianki. Spieniony polistyren jest nieporęczny, co oznacza, że ​​firmy zajmujące się recyklingiem muszą wydawać dużo pieniędzy na przechowywanie i transport.

Maszyna do recyklingu polistyrenu GREENMAX
Jako profesjonalny producent maszyn do recyklingu polistyrenu, GREENMAX wychodzi naprzeciw potrzebom podmiotów zajmujących się recyklingiem w zakresie opracowania zagęszczacza polistyrenu o stopniu sprężania do 90: 1. Ta maszyna jest wyposażona w cięcie obrotowe i przyjmuje technologię kompresji śruby grzewczej. Polistyren jest kruszony i topiony, a jego twardość jest taka sama jak twardej cegły, co zmniejsza powierzchnię składowania i koszty transportu.

Wlewki z pianki polistyrenowej
Niezawodne i stabilne relacje kooperacyjne ustanowione przez GREENMAX i firmy zajmujące się recyklingiem polistyrenu nie są całkowicie zależne od maszyn do recyklingu polistyrenu. Istotą zagęszczacza styropianu jest rozwiązanie problemu kosztów recyklingu styropianu, ale kolejną dużą zaletą współpracy z GREENMAX jest zysk z recyklingu styropianu. Sprasowaną piankę można sprzedać INTCO Recycling, siedzibie głównej GREENMAX, po cenie rynkowej, aby wytworzyć nowe produkty z recyklingu.

Na całym świecie ten program recyklingu polistyrenu, w którym wszyscy wygrywają, zachęcił wielu podmiotów zajmujących się recyklingiem do pomocy w recyklingu pianki, a maszyny do recyklingu polistyrenu przyczyniły się również do rozwoju branży recyklingu,http://www.recykling-styropianu.pl/Recykling-Artykulow.html.